Slovensko vs Nový Zéland

vták kiwiUž to je nejaký piatok, čo som na Novom Zélande a preto môžem porovnať podmienky tu a na Slovensku. V čom spočívajú niektoré rozdiely som už načrtol aj v predošlých článkoch, ale poďme si to rozobrať podrobnejšie. Rozdiely môžeme rozdeliť do 2 základných kategórií a to rozdiely súvisiace s prírodou, resp. prírodnými pomermi a rozdiely vo fungovaní spoločnosti. V predošlom článku som sa venoval niektorým rozdielom z prvej kategórie, no samozrejme som nespomenul všetky oblasti, v ktorých sa nachádzajú odlišnosti v prírodných pomeroch medzi Slovenskom a Novým Zélandom. Medzi významné rozdiely by som spomenul napríklad ročné obdobia, ktoré tu máme v “opačných mesiacoch” ako na Slovensku, čo môže byť netypické, ak sa idete v januári vypekať na slnko. Ale taký je Nový Zéland, resp. krajiny takto južne na zemeguli.

Ale poďme k rozdielom z druhej skupiny, ktoré sa týkajú fungovania spoločnosti. Tieto rozdiely sú priepastné! Neviem kde skôr začať, ale ako prvé mi napadne v spojení so Slovenskom v tejto súvislosti korupcia. Také niečo tu takmer vôbec neexistuje! Z týchto ľudí si môžeme brať príklad, nie len naši politici, ale aj bežní ľudia sú väčšinou maximálne čestní a úprimní. Akurát sa mi nepáči ako sa snažia si spraviť dobré meno a kvôli tomu sa márne snažili odsúdiť môjho obľúbeného Novozélanďana Kima Dotcoma.

One thought on “Slovensko vs Nový Zéland

  1. Rozhodne by som sa rád dozvedel o tých rozdieloch viac. Odkedy ja cestujem všímam si rozdiely vo fungovaní spoločnosti v rôznych krajinách, niektoré sú veľmi zásadné, iné sa na nás podobajú. Rozhodne by mohlo pomôcť sledovanie ich mentality a aké sú ich typické črty.

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s